GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 6227543
*
nr 622 7543
Kaffekoppar
med tillhörande fat, Gefle, 50-tal 'TV-koppar'
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 18:20:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/2 15:52:31
1
700 kr
1/2 17:38:10
2
800 kr
1/2 17:45:15
2
Vinnande bud
1/2 17:45:38
2
justering av budtak
1/2 18:15:59
3
800 kr
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker tillhörande fat
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04
-
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34
*
Kaffekoppar
nr 622 7543
Kaffekoppar
med tillhörande fat, Gefle, 50-tal 'TV-koppar'
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/2 15:52:31 | 1 | 700 kr |
1/2 17:38:10 | 2 | 800 kr |
1/2 17:45:15 | 2 | Vinnande bud |
1/2 17:45:38 | 2 | justering av budtak |
1/2 18:15:59 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker tillhörande fat
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04 -
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34